22 października 2010

Skąpiec donosi, co kupujemy...

Niedawno Skąpiec opublikował raport, dotyczący tego, co kupujemy i czym się kierujemy, również w wyborze aparatów. Raport jest długi, okraszony wykresami i wykresikami. Mimo wszystko można znaleźć w nim parę ciekawych informacji na temat aktualnych tendencji zakupowych.
Po pierwsze, myśląc o zakupie aparatu kierujemy się przede wszystkim ceną, grubo ponad połowa użytkowników Skąpiec.pl wyszukiwała idealny aparat dla siebie właśnie poprzez ten parametr.
Raport mówi też, co może być najbardziej ciekawe, jakie marki wybieraliśmy najchętniej - a były to (kolejność nieprzypadkowa): Canon, Nikon i na trzecim miejscu Sony.
Co ciekawe - gdy posługiwaliśmy się parametrem cena najczęściej interesowały nas wartości 1200-1500, ale gdy interesował nas rodzaj aparatu - wybieraliśmy lustrzanki (których za te ceny raczej nie kupimy ;)
Dla mnie osobiście niepokojący jest fakt bardzo znikomego zainteresowania, tzw. kompaktami z wymienną optyką, ponieważ zauroczyły mnie Peny... Ale może ludzie po prostu nie lubią trwać w zawieszeniu ;)
Ot, taka ciekawostka... ;)

Brak komentarzy: